Analizy opłacalności

Czy wiesz, że?

Henry Ford powiedział, że „Bardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu” i że „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili.” 

Dlatego mając nawet najlepszy pomysł biznesowy warto się do jego realizacji właściwie przygotować, czyli m.in. sprawdzić czy rzeczywiście jesteśmy w stanie osiągnąć przewidywany zysk. Do tego celu służy analiza opłacalności, która powinna być zawsze pierwszym krokiem w procesie podejmowania decyzji o inwestowaniu w dane przedsięwzięcie.

Jeśli np. Twoim marzeniem jest wybudowanie domu na sprzedaż i chcesz na ten cel pozyskać zewnętrzne finansowanie, to z pewnością warto najpierw sprawdzić czy jest to przedsięwzięcie opłacalne, czy ma szansę zwrotu, w jakim czasie i z jakim zyskiem.

Popyt na mieszkania jest w prawdzie nadal duży, ale koszty związane z budową w ostatnim czasie również bardzo wzrosły. Dlatego warto sprawdzić, ile nas będzie kosztowała ta budowa i za jaką cenę musimy planować sprzedaż mieszkań, aby inwestycja nam się zwróciła. Warto wziąć przy tym pod uwagę rezerwy w poszczególnych wydatkach, aby jakiś nieprzewidziany wzrost kosztów nie sprawił, że zamiast zysku poniesiemy stratę.

Analiza opłacalności powinna być przeprowadzana wielowariantowo, tak aby sprawdzić, która z możliwych opcji przyniesie rezultaty najbliższe oczekiwanym. W trakcie takiej analizy można np. zweryfikować, która z form finansowania zewnętrznego jest w danej sytuacji możliwa i która będzie najlepsza.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i przyjdź do nas ze swoim pomysłem. Pomożemy Ci zweryfikować założenia Twojego biznesu i znaleźć najlepsze rozwiązanie. A może dowiesz się od nas czegoś co do tej pory w ogóle nie było brane pod uwagę?

📞 665 020 166 📞 506 396 499 📧 biuro@nek1.pl 🏢 Biuro główne: Łódź ul. Zgierska 42A (I piętro)

X