Czy w „Swoim Banku” otrzymam najlepsze warunki kredytowe ubiegając się o Kredyt Hipoteczny?

Aktualnie na rynku mamy nawet kilkadziesiąt różnych ofert Kredytów Hipotecznych. W jednym banku dla danego profilu Klienta może być ich kilka. I tutaj zaskoczeniem może być fakt, iż nie zawsze w danym banku Klient z długoletnim stażem otrzyma ofertę korzystniejszą, niż Klient nowy. A co najważniejsze, oferta dla „swojego stałego Klienta” w jednym banku może być znacznie droższa od oferty w innym banku dostępnej dla każdego Klienta.

Jak banki definiują „swojego” stałego klienta?

Każdy bank ma swoją definicję, jednak wspólnym mianownikiem będzie zawsze: posiadanie rachunku bankowego. Dodatkowe warunki to najczęściej regularne stałe wpływy na konto, czy określona liczba transakcji kartą do danego konta.

Jak relacja z danym bankiem wpływa na ofertę Kredytu Hipotecznego?

Najważniejsze to, aby przed złożeniem wniosku o Kredyt Hipoteczny porównać ze sobą aktualne oferty. Najlepiej skorzystać z usług Pośrednika Kredytowego, który ma dostęp do ofert różnych banków i wiedzę o tym, która z propozycji jest dostępna dla nas. Porównując oferty kredytowe zwróćmy uwagę, czy w danej ofercie istnieje rozróżnienie na Klienta wewnętrznego i zewnętrznego lub czy Doradca przygotowujący porównanie zadał nam następujące pytania:

  • w jakim banku mamy konto, na które regularnie, co miesiąc wpływa określona kwota pieniędzy?
  • od kiedy jesteśmy posiadaczami takiego rachunku?
  • w jakiej wysokości są comiesięczne regularne wpływy na rachunek?

Dopiero po uwzględnieniu tych parametrów porównanie będzie rzetelne.  Atrybuty te wpłyną na cenę kredytu w danym „swoim” banku i dopiero wówczas będzie można ją odnieść do innych ofert rynkowych.

Ostatecznie potwierdzi nam się, czy oferta w „moim” banku będzie dla mnie najkorzystniejsza lub czy przy takich parametrach warto jest skorzystać z innego rozwiązania, które w danym momencie będzie proponować konkurencja.

Czy wydłuży się proces jeśli nie wybierzemy „swojego” Banku?

Wybór innego niż nasz własny Bank nie wpływa na proces kredytowy. Analiza przez analityka odbywać się będzie tak samo, bez względu na to czy jesteśmy czy też byliśmy już wcześniej Klientem danego banku.

Bardzo ważne jest to, aby porównywać oferty różnych Banków i w przypadku, gdy propozycja innego Banku jest dla nas korzystniejsza, niż propozycja naszego Banku rodzimego, nie bać się wnioskować w nim o kredyt hipoteczny.

W „nowym” banku będziemy poproszeni dodatkowo jedynie o: historie naszego głównego konta lub potwierdzenie wpływów na nasz rachunek indywidulany lub firmowy, jeśli uzyskujemy dochody z działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także...

📞 665 020 166 📞 506 396 499 📧 biuro@nek1.pl 🏢 Biuro główne: Łódź ul. Zgierska 42A (I piętro)

X