Ubezpieczenia

UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI

 • wymagane przy każdym kredycie hipotecznym,
 • czasem narzucane w wersji oferowanej przez Bank,
 • czasem istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia zewnętrznego.

W przypadku kredytów hipotecznych banki zawsze wymagają, aby kredytowana nieruchomość została ubezpieczona, niektóre z nich jednak oferują w pakiecie własne ubezpieczenie nieruchomości, a inne dają możliwość wyboru i ubezpieczenia nieruchomości w dowolnej firmie. Wówczas jedynym wymaganiem jest dokonanie na polisie cesji ubezpieczenia na bank. Jeśli pojawia się wybór to zawsze staramy się wziąć pod uwagę, która z opcji będzie lepsza.

Mając w swojej ofercie również ubezpieczenia jesteśmy w stanie szybko dokonać porównania i pomóc Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania również w tym aspekcie.

Czy wiesz, że?

 • Wybierając w banku ofertę kredytu hipotecznego z minimalnym obowiązkowym ubezpieczeniem nieruchomości, które obejmuje jedynie ubezpieczenie murów od pożaru czy innych zdarzeń losowych nie zabezpiecza Cię ono przed innymi ryzykami np. przed sytuacją, w której to Ty zalejesz sąsiada mieszkającego pod Tobą, lub kiedy Twoje mieszkanie zostanie okradzione. Aby zapewnić sobie pełną ochronę swojej nieruchomości powinieneś posiadać polisę z pełnym zakresem ubezpieczenia.
 • Jeśli zdecydujesz się wykupić minimalne obowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości w banku (czyli ubezpieczenie murów od pożaru), a potem dokupić jakieś dodatkowe opcje ubezpieczenia, już samodzielnie w innej firmie pamiętaj, że podstawą każdej polisy jest ubezpieczenie murów, więc za tą ochronę zapłacisz wówczas podwójnie.

UBEZIECZENIE KREDYTOBIORCY

 • wymagane w niektórych sytuacjach przy zaciąganiu kredytu hipotecznego,
 • często stanowi warunek konkretnej oferty kredytu hipotecznego,
 • bywa, że można dostarczyć własną polisę ubezpieczenia na życie.

W przypadku kredytów hipotecznych niektóre banki wymagają ubezpieczenie kredytobiorców, inne nie. Czasem stawka ubezpieczenia w danej ofercie kredytowej jest tak atrakcyjna, że nie przebije jej żadna z indywidualnych ofert ubezpieczeniowych, a czasem wiemy, że warto dokonać porównania i dokonać świadomego wyboru, bo przecież decyzja jest długoterminowa i będzie stanowiła o bezpieczeństwie kredytobiorcy w trakcie części lub całego okresu kredytowania.

kredyt mieszkanie dom hipoteczny ubezpieczenie nek1
Ubezpieczenie może być warunkiem uzyskania kredytu

Czy wiesz, że?

 • Obiegowa opinia często sugeruje, że ubezpieczenia oferowane w pakiecie z kredytem hipotecznym są drogie. Warto to jednak za każdym razem weryfikować, gdyż niektóre oferty ubezpieczeń oferowanych łącznie z kredytem mają naprawdę bardzo atrakcyjne warunki, które często ciężko uzyskać kupując indywidualną polisę na życie. Warto brać pod uwagę taką możliwość, szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy jeszcze żadnej indywidualnej polisy na życie lub gdy z jakiś przyczyn nie możemy jej mieć.

Ubezpieczenie jako dodatkowy koszt kredytu

Ubezpieczenia zarówno te dotyczące ochrony życia i zdrowia, czy też mienia są już na naszym rynku bardzo popularne. Jest wiele firm, które prześcigają się w ofertach, promocjach, cenach. Jednym słowem jest z czego wybierać. Ponieważ banki udzielając kredytu wymagają często zawarcia ubezpieczenia (nieruchomości czy życia kredytobiorcy) staje się ono dodatkowym kosztem dla Klienta. W nek1 staramy się zoptymalizować wszystkie koszty transakcji dlatego interesujemy się również tym obszarem usług.

Dlatego posiadamy ubezpieczenia w swojej ofercie, dlatego współpracujemy z najlepszymi doradcami ubezpieczeniowymi i dlatego zawsze jesteśmy w stanie pomóc również w tym zakresie.

W swoim zespole mamy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej i każdy kto będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy w tym zakresie na pewno będzie usatysfakcjonowany.

W ofercie posiadamy:

 • Ubezpieczenia życiowe indywidualne i grupowe
 • Ubezpieczenia domu i mieszkania
 • Ubezpieczenia samochodu (OC/AC)
 • Ubezpieczenia podróżne
 • Ubezpieczenia roweru

📞 665 020 166 📞 506 396 499 📧 biuro@nek1.pl 🏢 Biuro główne: Łódź ul. Zgierska 42A (I piętro)

X