Wyceny Nieruchomości

Czy wiesz, że?

  • Każdy Bank ma specyficzne wymagania w odniesieniu do przeprowadzanych wycen nieruchomości – ważne, aby Rzeczoznawca Majątkowy miał wiedzę o tym i uwzględnił to w przygotowywanym Operacie tak, aby uniknąć ewentualnych uzupełnień.

Wycena nieruchomości jest wymagana przez banki praktycznie w każdej sytuacji starania się o kredyt hipoteczny. Banki różnią się jednak w tym zakresie wymaganiami jakie mają w stosunku do wycen. Niektóre banki dokonują wycen jedynie przez zleconych przez siebie Rzeczoznawców, a Klienta obciążają kosztami wyceny, a inne dają dowolność wyboru rzeczoznawcy i dokonania wyceny we własnym zakresie. I tutaj znowu jeśli tylko mamy wybór, to staramy się sprawić, aby był on dla Klienta jak najlepszy.

Znając oczekiwania banków w zakresie wycen jesteśmy w stanie polecić usługi konkretnych rzeczoznawców majątkowych, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą w jakiej formie przygotować wycenę, aby bank nie zgłaszał uwag.

W przypadku składania wniosków kredytowych do kilku banków jednocześnie zawsze analizujemy opłacalność tych decyzji pod kątem kosztów wykonania wycen, gdyż istnieją w tym zakresie pewne możliwości, aby tych kosztów nie dublować.

📞 665 020 166 📞 506 396 499 📧 biuro@nek1.pl 🏢 Biuro główne: Łódź ul. Zgierska 42A (I piętro)

X